Pan dr n. med. Krzysztof Kordel Przewodniczącym Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu serdeczne gratuluje Panu Doktorowi objęcia zaszczytnej funkcji  Przewodniczącego Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Ten ponowny wybór dokonany przez środowisko zawodowe wynika ze szczególnego zaufania, na które Pan zapracował pełniąc tę funkcję przez dwie kadencje we wcześniejszych latach.

Mamy teraz szczególnie trudny czas obfitujący w nieznane dotąd dla nas wszystkich wyzwania. I choć częściowo opanowaliśmy tę plagę, którą w ostatnich dwóch latach  stanowiła pandemia SarsCov2, zdajemy sobie sprawę, że to nie koniec problemu, który ona zrodziła.

Od czterech tygodni trwa wojna w Ukrainie. Ponad dwa miliony uchodźców wojennych przekroczyło naszą granicę uciekając przed niewyobrażalnym dramatem tej wojny. To wielkie wyzwanie dla opieki medycznej i społecznej dotąd nieznane w historii Europy. Spośród tych ludzi, głównie dzieci i kobiet, spodziewamy się dla naszego systemu opieki zdrowotnej licznej rzeszy nowych  pacjentów. Pośród uchodźców z pewnością odnajdziemy lekarzy, farmaceutów, pielęgniarki  i przedstawicieli pozostałych zawodów medycznych.  Zapewne będą oni mogli wspomagać nasz system ochrony zdrowia, ale przedtem dla Izb Lekarskich będą szczególnym wyzwaniem. Na tę nową Pana kadencję w naszym zawodowym samorządzie życzymy zdrowia, niespożytej energii, dobrych współpracowników i doradców .

Zapewniamy, że w naszym Stowarzyszeniu, którego Pan jest członkiem, ma Pan prawdziwych przyjaciół.

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów UMP w Poznaniu