Spotkanie opłatkowe 2023 r.

W dniu 14 grudnia 2023 roku, kontynuując wieloletnią tradycję absolwenci Akademii Medycznej oraz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu spotkali się na „ Opłatku Wigilijnym”.

Uroczysty wieczór zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów  naszej Alma Mater  (SAUMP)  wraz z  Komisją ds. Emerytów i Rencistów Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Miejscem spotkania już kolejny raz była sala konferencyjna WIL mieszcząca się w nowoczesnym budynku nad Wartą przy ulicy Szyperskiej.

Specjalnymi Gośćmi byli nasi Koledzy absolwenci piastujący aktualnie  najwyższe funkcje w Uczelni w osobach: prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Krasińskiego - Prorektora ds. Klinicznych i Współpracy z Regionem, prof. dr hab. n. farm. Judyty Cieleckiej-Piontek, Kanclerza Kolegium Nauk Farmaceutycznych oraz Prof. dr hab. n.med. Jarosława Walkowiaka, Kanclerza Kolegium Nauk o Zdrowiu.

Naukowym elementem naszego spotkania był zgodnie z tradycją, wykład popularyzujący najnowsze trendy w medycynie. Tym razem wystąpił  Prezes Stowarzyszenia Absolwentów,  prof. dr hab. n. med. Przemysław Mańkowski, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Dziecięcej, próbując odpowiedzieć na pytanie: „Postęp chirurgii – czy zakończy się cyberchirurgiem?”

Następnie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania. Śpiew kolęd poprowadziła Pani mgr Monika Zych z Poznańskiego Chóru Kameralnego, absolwentka naszej Uczelni, na co dzień pracująca w Biurze Koordynatora Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków prowadzonego we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a akompaniował  Jej na instrumencie klawiszowym wiceprezes Stowarzyszenia, prof. dr hab. n. farm. Przemysław Mikołajczak.

Po koncercie Uczestnicy spotkania opłatkowego przekazali sobie życzenia Świąteczne i Noworoczne oraz przy serdecznych towarzyskich rozmowach  mieli okazję spróbowania wigilijnych potraw.

poniżej link do galerii zdjęć ze spotkania:

Zdjęcia ze spotkania opłatkowego